Plastherm

Plastherm; PPRC boru ve ek parçaları, PVC boru ve ek parçaları üretimi yapan, sektörünün öncü kuruluşlarından biridir. Kurulduğu 1992 yılınndan günümüze, ürünlerin imalatından başlayıp nihai tüketiciye ulaşıncaya kadar olan bütün aşamalarda kaliteden ödün vermemeyi ilke edinen Plastherm'in, 350'den fazla ürün çeşidi bulunmaktadır.

Hedefimiz

Plastherm, üretimini, bayilerine en kaliteli, sürekli ve eksiksiz olarak  en hızlı şekilde ve rekabetçi koşullarda sunmayı hedeflemektedir.

Bu kapsamda, Plastherm, yüksek üretim kapasitesini, artan talepleri de göz önüne alarak, yeni yatırımlarla daha da yukarı çekmeyi hedeflemektedir.
Plastherm, tüm işletmelerinde Avrupa Birliği normlarına göre en uygun maliyetli, kaliteli, güvenilir ürün ve müşteri memnuniyeti ilkeleri doğrultusunda geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.
Önceliği şirketin karlılığını değil, istihdamı arttırmak olan Plastherm, gücünü müşterilerinden alan, kuruluşundan bu yana geçen uzun yılların  birikimi ve tecrübeleri ışığında kaliteden ödün vermeden ve dürüst pazarlama anlayışından vazgeçmeden müşterilerine hizmet etmeye devam etmektedir.

Tesis ve Ürün Çeşitliliği

Plastherm, İstanbul Hadımköy'de 50 bin metrekarelik ayrıca Silivri Kınalı'da 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip üretim tesislerinde, PVC atık su borusu ve ek parçaları, PPRC boru ve ek parçaları, PEX yerden ısıtma boru ve ek parçaları PLS Siyah ve Galvaniz Fittings ile PVC profil kapı ve pencere profilleri üretmektedir ve pazarlamaktadır.
30 bin ton kapasiteli geniş bir makine parkına sahip bulunan Plastherm, yüksek teknolojili modern tesislerinde ayni anda bir çok ürünün üretimini, etkin bir planlama ile gerçekleştirmektedir.

İhracat ve Yurtdışı Operasyonlar

Plastherm, 5 kıtada 60 farklı ülkeye Alfatherm, GreenPipes, Supratherm ve Gr therm markalarıyla ihracat gerçekleştirmektedir. Bu sayede Plastherm, ülkemizin uluslararası pazarlarda hakkettiği saygın konuma ulaşması için üstüne düşen görevi yapmaktadır.
Plastherm, kardeş ülke Özbekistan'da ortak olduğu Plastherm Teknoloji fabrikasıyla Özbekistan ve çevresindeki ülkelere de hizmet vermektedir.

Kalite ve Çevre Duyarlılığı

Konusunda uzman ve güçlü Ar-Ge departmanlari ile çalışan Plastherm, sektörünün en gelişmis test ve analiz laboratuvarlarından birinde hammadde analizleri, kaynak, direnç, darbe, basınç, çekme ve kopma direnci dahil olmak üzere üstün kaliteyi belirleyen bütün testleri uygulamaktadır.
Yeni ve kaliteli ürün geliştirme çalışmalarını sürekli hale getiren Plastherm, ürettiği her bir ürünün insana, çevreye ve sağlık standartlarına uygun olmasına önem vermektedir.
Tüm kalite kontrol testleri yapılmış dünyanın en iyi hammaddelerini kullanarak üretim gerçekleştiren Plastherm, ürünlerini kalite onayi alındıktan sonra müşterilerinin hizmetine sunmaktadir.
Uluslararası ISO 9001, TSE, DVGW, SKZ, TZW, PCT, CSTB VE GOST kalite belgelerine sahip olan Plastherm'in, ISO 14000 çevre yönetim sistem belgesi ile Çevre ve Sağlık Bakanlığı'ndan doğaya zararsız üretim yaptığına dair ÇED raporu bulunmaktadır.

Bayilerimiz

Türkiye'nin her bölgesine yayılmış 200'ü aşkın bayiisiyle birlikte Plastherm ülkemizin bütün bölgelerinde kaliteyi ve konforu binalara ve insanlarımıza ulaştırmaktadır.