Genel Bilgiler

Atık Su Genel Bilgiler

Plastherm PVC atık su boru ve ek parçaları sektörün en kaliteli ürünleri arasındadır.

 Dünya'nın birçok noktasında çok katlı konutlarda, hastanelerde, okullarda, en büyük ve kaliteli projelerde kullanılmakta olup, dayanıklılığı sayesinde 60C sıcaklığa kadar problemsiz çalışır ve et kalınlığı sayesinde maksimum yalıtım sağlar.

PVC hammaddesinden üretilmiş boru ve ek parçalarımız TS 275-1ve EN 1329-1 kalite standartlarına göre bina içinde atık suların atılmasında kullanılır. Et kalınlığına göre Tip 1 ve Tip 2 olarak ayrışan borularımız yüksek standartları karşılayacak şekilde bütün testleri onaylanmış olarak üretilmektedir.

Plastherm PVC atık su boruları mükemmel pürüzsüz yapısı ile iç ve dış yüzeylerde tortu, birikinti veya akıntıya asla izin vermez ve bakteri-koku oluşumunu engeller. Ayrıca geliştirilmiş formülasyonu sayesinde diğer polimer katkılı ürünler gibi alev almaz ve yangını büyütecek bir unsur oluşturmaz.

Uygulama esnasında, kullanılan contası sayesinde zaman ve iş kaybı olmadan kolay şekilde uygulaması ile fark yaratmaktadır. Bu sistem ile asla sızdırma yapmaz ve uygulama esnasında herhangi bir yapıştırma, kesme, bükme kaynak vs uygulamalara ihtiyaç kalmaz.

Plastherm PVC atık su boruları, sektörünün en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alır.

Plastherm PVC Boru Avantajları

1) PVC Atık Su Boruları organik, inorganik asitlere ve zararlı kimyasallara karşı dayanıklıdır. PVC borular 60°C'ye kadar dayanıklıdır.

2) PVC'nin yapısı ve katkı malzemelerin özelliklerinden dolayı dış deformasyonlara karşı dayanıklıdır.

3) İç yüzeyin pürüzsüz ve düz olması ideal bir akışkanlık sağlar. Bu nedenle tıkanmaları ve akıntıları engelleyerek koku ve bakterilerinde oluşmasında da bariyer oluşturur.

4) Plastherm PVC boru ve ek parçalarının et kalınlığı standartların en üst seviyesine göre üretilmesinden dolayı ekstra ses yalıtımı sağlamış olur.

5) Plastherm PVC boru ve ek parçalarının dış yüzeyi koruyucu ile kaplaması, açık tesisatlar için uzun süre parlak ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.

6) Plastherm PVC boru ve ek parçaları yüksek UV ışınlarına ve darbelere karşı dayanıklı yapılarıyla, dış tesisatlarda güvenle kullanılır.

Uygulama Esnasında Dikkat Edilecek Hususlar

1. Plastherm PVC boru ve ek parçaları montaj esnasında kesinlikle ısıtılmamalıdır.

2. Boru montajının rahat olabilmesi için contanın yüzeyine ve ek parçanın girme derinliği kısmının dış yüzeyine Arap sabunu uygulanmalıdır. Madeni yağ ve benzeri kayganlaştırıcı malzemeler kesinlikle kullanılmamalıdır.

3. Plastherm boru kelepçeleri yerine boru kancaları ve benzerleri kesinlikle kullanılmamalıdır. Kullanılma durumunda borunun dış yüzeyine hasar verebilir.

4- Boru montajı esnasında mutlaka genleşme payı göz önünü alınmalıdır.

5- Tercihen boruların dış yüzeyleri yağlı veya yağ bazlı boyalar ile boyanmalıdır.

6- Plastherm PVC atık su boru v ek parçaları TS-275-1, EN 1329-1 ve TSE standartlarında üretilmektedir ve almış olduğu uluslararası sertifikalar ile kalitesini ispatlamıştır.

Boru Hatlarının Uygulanması

1-Doğru uygulamalar uzun ömürlü ve uzun vadede problemsiz olmasını sağlayacaktır. Bunun için yüzeyin düz ve taşsız olması gerekmektedir.

2-Uygulama yapılmadan önce, borunun döşeneceği yere dolgu malzemesi hazırlanarak ve iklim şartları hesaba katılarak, zeminin cinsine göre 1 ile 1,5m derinlik arası uygulama yapılmalıdır. Bu şekilde don olaylarına karşı dayanacaktır.

3-Uygulama sonrası sızdırmazlık testinden sonra kapatma işlemi tekrar yumuşak dolgu malzeme ile yapılmalıdır.

Boru ve Ek Parçalar

Atık Su Borusu

pvc1
pvc2

DİRSEK 45°

pvc3

DİRSEK 90°

pvc4

ÇATAL 45°

pvc5

ÇATAL 87,5°

pvc6

ÇİFT ÇATAL 45°

pvc7

Redüksiyon

pvc8

Temizleme Parçası

pvc9

"S" SİFON

pvc10

KAYAR MANŞON

pvc11

KELEPÇE

pvc12

Muf Tapası

pvc13

Adaptör Contası

pvc14

Havalandırma Bacası

pvc15
pvc16
pvc17
pvc18